Kurzy v Dahabu, Egypt

O Dahabu

Dahab znamená v překladu zlato. Drahý kov se zde těžil v minulosti v dobách, kdy byl Dahab beduínskou vesnicí. Typické prostředí hliněných domků, koz a velbloudů se právě díky těžbě zlata v horách proměnilo na jedno z center turistického ruchu v Egyptě. Dahab se stal Mekkou surfařů a potápěčů. Písečné pláže a malé zálivy vinoucí se po celé délce města skýtají nespočetné množství potápěčských lokalit.

V Dahabu naleznete spoustu restaurací – beduínské, ruské, čínské, arabské – každý si vybere podle své chuti. Většina z nich je velmi útulná a nachází se přímo na mořském pobřeží. Téměř v každé z nich je možnost WiFi připojení. Ve městě je mnoho obchodů s potravinami, samozřejmostí je i bezpočet nabídek služeb, včetně prádelen.

Teploty: (den / noc)

Únor 22°C / 9°C
Červen 31°C / 23°C
Září 31°C / 23°C

Ubytování

Ubytování v Dahabu si můžete vybrat ze široké škály nabídek – počínaje od levných kempů, malých hotýlků, přes vily na pláži až po pětihvězdičkové hotely. Hotely v seznamu níže se nacházejí nejblíže k základně: Planet Oasis, Mirage, Red Sea, Dahab Divers.

Instructor Development Course

Instructor Development Cours (IDC) bude probíhat v 5* IDC centru Planet Divers, které se nachází nedaleko potápěčské lokality Lighthouse. Po dobu IDC bude Planet Divers Vaším druhým domovem. Personál centra je přátelský a ochotný Vám kdykoliv být k nápomoci. Ochotně Vám rovněž prodlouží pobyt, pokud se rozhodnete zůstat ještě pár dní po ukončení IDC.

Teorie

I teoretická část bude probíhat v dive centru. Do klimatizované učebny, se pohodlně vejde 12-14 studentů. Učebna bude k dispozici pouze pro Váš kurz, takže si zde můžete ponechat i své studijní materiály a nenosit je tak dennodenně s sebou. Je to zkrátka příjemné místo pro Vaše studium, briefingy a debriefingy. Dive centrum rovněž poskytuje připojení k WiFi.

Cvičení v kontrolovaných podmínkách a na otevřené vodě

V průběhu IDC se cvičení v kontrolovaných podmínkách či na volné vodě,  uskuteční při lokalitě Lighthouse nebo v jejím blízkém okolí. Všechny ponory budou prováděny se vstupem z pláže, takže si nezapomeňte neoprenové botičky.

Teplota vody

Únor 18-20°C
Červen 25-26°C
Září 26-27°C

Instructor Exam

Zkoušky obvykle trvají dva dny a probíhají taktéž v Dahabu. Pro více informací, navštivte naše webové stránky v sekci : «Instructor Exams (IE)».

Pro naše kandidáty IDC můžeme zarezervovat 14 nocí v jednolůžkovém pokoji se snídaní (Planet Oasis Hotel), včetně transferu z a na letiště v Sharm El Sheikh již za 275,00 EUR na osobu.

Planet Oasis

Příjemný, zrekonstruovaný hotel v arabském stylu, který je umístěn přímo u hlavní pláže Dahabského zálivu. Spolu se základnou Planet Divers tvoří samostatný komplex. K hotelu patří soukromá písečná pláž, nedaleko nádherného útesu «Lighthouse Reef», vhodného k potápění i šnorchlování. Hostům je k dispozici zdarma bezdrátová síť WiFi.

• Pokoje: Jednolůžkové, dvoulůžkové, třílůžkové.

• Hotelový bazén.

• Ceny od 11 do 24 euro za pokoj se snídaní

• Zdarma až dvě děti ve věku do 12-ti  let v doprovodu dvou dospělých osob.

Pro více informací klikněte zde :      http://www.planetoasis.info/