Kursy w Dahab

O Dahab

Dahab jest małym ośrodkiem położonym około 90km od lotniska w Sharm El Sheikh. Nazwa Dahab pochodzi od arabskiego słowa złoto, i kiedyś była to mała beduińska wioska w zatoce Synaju dopóki nie została „odkryta” przez poszukiwaczy złota. Obecnie Dahab jest mekką płetwonurków i surferów. Piaszczyste plaże i zatoczki rozciągają się na wiele kilometrów dookoła zapewniając niezliczone wręcz ilości miejsc nurkowych.

W Dahab mnóstwo restauracji począwszy od kuchni lokalnej beduińskiej, poprzez Arabską, Chińską Rosyjską – każdy znajdzie cos dla siebie. Restauracje zazwyczaj są niewielkie i przytulne i znajdują się przy nadmorskim deptaku. Większość z nich również zapewnia łącze wifi. Ponadto w Dahab jest szereg sklepów spożywczych i przemysłowych, oraz godne polecenia pralnie.

Temperatury (dzień / noc)

Luty 22°C / 9°C
Czerwiec 31°C / 23°C
Wrzesień 31°C / 23°C

Zakwaterowanie

Jeśli chodzi o zakwaterowanie w Dahab oferuje bardzo szeroki zakres począwszy od niedrogich obóz I schronisk aż do nadmorskich will i 5-cio gwiazdkowych hoteli. Poniższe hotele są najdogodniej położonymi hotelami: Planet Oasis, Mirage, Red Sea, Dahab Divers.

Instructor Development Course

Kurs Instruktorski odbywać się będzie w 5cio gwiazdkowym Centrum Nurkowym Planet Divers, położonym nieopodal miejsca nurkowego «Lighthouse». Na czas kursu to centrum będzie naszym domem. Pracownicy centrum przyjacielscy i bardzo pomocni, zapewnia Wam skrzynkę i miejsce przechowywania sprzętu nurkowego. Na pewno z przyjemnością będą Was gościć również i po zakończeniu kursu i egzaminów, gdybyście planowali kilka bez stresowych dni w wodzie.

Wykłady

Wykłady odbywać się będą w Sali wykładowej w Planet Divers. Sala ta wygodnie mieści 12 do 14 osób, jest wyposażona w klimatyzację, ponadto w trakcie kursu będzie do naszej dyspozycji a więc będzie można w zostawiać ksiązki pomoce naukowe. Jest to wygodne miejsce do prowadzenia wykładów,. briefingów i de-briefingów. Centrum nurkowe zapewnia również wifi.

Zajęcia w wodzie

Zarówno zajęcia na wodach baseno-podobnych jak I zajęcia na wodach otwartych będą się odbywały w okolicy miejsca nurkowego «Lighthouse». Punkt ten znajduje się ok. 30m od Planet Divers. Na wszystkie nurkowania wejście jest z brzegu więc nie zapomnij zabrać butów!

Temperatury wody

Luty 18-20°C
Czerwiec 25-26°C
Wrzesień 26-27°C

Egzaminy (Instructor Exam)

Egzaminy zazwyczaj trwają 2 dni. Po więcej informacji zajrzyj na naszą stronę internetową w zakładkę Instructor Exam.

Dla naszych kandydatów na IDC proponujemy 14 dni pobytu w pojedynczym pokoju ze śniadaniem (Planet Oasis Hotel), transfer z lotniska w Sharm el Sheikh i z powrotem za 275,00 € od osoby.

Planet Oasis

Stylowy, dwupiętrowy hotel, tworzący razem z bazą nurkową Planet Divers mniejszy kompleks. Usytuowany bezpośrednio przy piasczystej plaży zalewu w turystycznym centrum Dahab. Obecnie posiada własny basen. Przed hotelem jest piaszczysta plaża z hotelowymi leżakami i parasolami przeciwsłonecznymi. Na lewo ok. 50 m zaczyna się rafa domowa znana jako Lighthouse, odpowiednia do snorklowania oraz nurkowania. Dla gości hotelu jest do dyspozycji internet bezprzewodowy WiFi za darmo.

• Pokoje — SGL, DBL, TPL

• Basen

• Bezprzewodowy internet

• Ceny 11-24 Euro/noc za pokoj ze śniadaniem

Dahab Divers

Około 100 metrów od bazy nurkowej Planet Divers.

• 8 komfortowo umeblowanych pokoi z prysznicem lub wanną i toaletą

• 6 pokoi z podwójnymi łóżnami, spśród których 2 mają możliwość dostawki

• wszystkie pokoje klimatyzowane

• 19" telewizory LCD z telewizją satelitarną we wszystkich pokojach

• minibar

• czystość i higiena gwarantowane

• bezprzewodowy internet

Ceny:

• Pokój 1-osobowy — 30 euro za noc

• Pokój 2-osobowy — 40 euro za noc

• Pokój 3-osobowy — 48 euro za noc

Red Sea Relax

Hotel jest umiejcowiony naprzeciwko hotelu Planet Oasis, dwa kroki od bazy Planet Divers,. Znajduje się w samym centrum starego Dahab – Masbet. Szeroko otwarty na popularny deptak wzdłuż laguny, na wprost rafy Lighthouse. Dla gości hotelu bezprzewodowy Internet za darmo.

Hotel posiada 16 dwu- i trzyosobowych pokoi z balkonem lub tarasem z widokiem na morze oraz z wanną lub z prysznicem do wyboru. Ponadto klimatyzacja, mini-bar, telewizor.

Ceny od 37 euro za osobę.