Kursy w Kaliningradzie

O Kaliningradzie

Miasto Kaliningrad położone jest nad Bałtykiem, u ujścia rzeki Pregoły do Zalewu Wiślanego. Jest ważnym węzłem komunikacyjnym oraz dużym centrum przemysłu maszynowego, hutnictwa, przemysłu lekkiego, poligrafii oraz przemysłu rybnego. Na dzień dzisiejszy żyje w nim około 420 tysięcy mieszkańców.

Miasto Kaliningrad jest również atrakcją turystyczną. Można w nim zwiedzić wiele muzeów, między innymi muzeum Kanta, Muzeum Historii Sztuki, Muzeum Bursztynu oraz liczne galerie sztuki. Jedną z atrakcji Kaliningradu jest oceanarium znajdujące się na byłym statku naukowo-poszukiwawczym Witiaź. Poza muzeami i oceanarium warte obejrzenia są również liczne kościoły oraz pozostałości dawnych murów miejskich i baszt.

Na terenie przedwojennego centrum miasta znajduje się obecnie duży park z szerokimi alejami, nowe centrum skupia się wokół placu Zwycięstwa.

Kurs odbędzie się w Centrum Nurkowym położonym nad jeziorem Yantarnoe.

Jezioro to jest znane z ogromnych złóż bursztynu. Mówi się, że zawiera 90% zasobów świata. Bursztyny były zbierane wzdłuż brzegów wybrzeża w czasach krzyżackich, sortowane, a następnie przesyłane do Królewca do dalszego przetwarzania. Po roku 1811 produkcja bursztynu została wydzierżawiona, a w 1827 roku firma Stantien & Becker założyła jedyną kopalnię bursztynu na świecie. W końcu miejsce zostało zalane i udało się stworzyć wyjątkowe miejsce do nurkowania.

Teoria

Zajęcia teoretyczne odbywać się będą w dużej klasie mieszczącej 12 – 14 osób. Klasa wyposażona jest w klimatyzację oraz posiada miejsce na przechowywanie podręczników i materiałów w czasie kursu.

Zajęcia basenowe

Zajęcia basenowe będą prowadzone na krytym basenie, znajdującym się na terytorium kompleksu sportowego «Młodzież» w Kaliningradzie. Temperatura wody w basenie 26-27 °C.

Wody otwarte

W trakcie IDC zajęcia na wodach otwartych będą prowadzone na jeziorze «Yantarnoe». Widoczność w lecie wynosi zwykle co najmniej 4-5 metrów nad termokliną i 8-10m poniżej. Termoklina występuje na głębokości ok. 10 m. Jedną z atrakcji tego kamieniołomu jest podwodny las.

Temperatura wody

Temperatury wody w sierpniu około 18-20 °C na powierzchni, około 12 °C poniżej termokliny. Tempera powietrza 18-22 °C

Egzaminy instruktorskie

Egzaminy trwają zwykle 2 dni i odbywają się w Kaliningradzie. Aby uzyskać więcej informacji, wejdź na naszą stronę w sekcji Egzaminy Instruktorskie (IE).

Hotel «Becker»

Hotel «Becker» położony jest w zabytkowym centrum miasta. Sąsiaduje z jednej strony ze Świątynią Ikona Matki Bożej Kazańskiej, z drugiej – z 120-letnim parkiem nazwanym Maurice Becker, od założyciela hotelu. Hotel oferuje wspaniały widok na Morze Bałtyckie.

Hotel Anna

Hotel Anna znajduje się 150 metrów od morza w miejscowości Yantarnij. W malowniczym zakątku rosyjskiego kompleksu muzealnego "Amber Castle, który obejmuje Muzeum rosyjskich przesądów.

Hotel «Akvatoria»

Hotel «Akvatoria» położony jest w pobliżu unikalnego jeziora Amber (Cinyavino), nad brzegiem Morza Bałtyckiego (5 minut pieszo). Roztacza się stąd wspaniały widok na morze. Hotel Aquatoria ma wszystko, co jest niezbędne do komfortowego wypoczynku.