Joanna Kannenberg — PADI Course Director

Joanna Kannenberg pochází z polských Katowic. Jednou z nemála jejích předností, je i schopnost se plynně dohovořit mnoha jazyky (anglicky, rusky, německy, polsky i česky) což  jí umožňuje svobodně komunikovat s lidmi z různých zemí.  Joanna velmi ráda cestuje, poznává svět i nové lidi a zajímá se o jejich životy.

Je zábavným společníkem i výborným vypravěčem, který ochotně sdílí své dobrodružné zážitky s ostatními. Dnes je Joanna jak uznávanou osobností, tak i vysoce kvalifikovaným světovým odborníkem v oblasti potápění, nicméně nezapomíná i na ty dny, kdy se snažila dokázat, že ženy nepatří jen do kuchyně.

Joanna v současnosti vede školení potápěčských PADI instruktorů v Polsku, Egyptě i Rusku.

V roce 1983 se vůbec poprvé zanořila v jezeře poblíž města Gliwice v  Polsku a od té doby se potápění stalo významnou součástí jejího života. V té době však nebylo potápění rozvinuto tak, jak je tomu dnes a tak jedinou možností jak pokračovat, bylo s organizací Vodní záchranné služby. Zpočátku se Joanna potápěla v Polsku, ale to nebylo dost pro tak aktivního člověka, jakým je ona. Protože cestovní ruch v té době, byl rozvinut ještě méně než potápění, stala se ve svých 18-ti letech i certifikovaným turistickým průvodcem a provázela americké a jugoslávské skupiny na území Polska. Naopak pro polské skupiny organizovala i vedla výlety do Asie, což jí umožnilo prozkoumat potápění v tamních vodách.

V roce 1997 Joanna dokončila svůj instruktorský kurz v thajském Phuketu a jako cílevědomý student pokračovala ve svém vzdělání, ve studiích na německé sportovní univerzitě v Kolíně nad Rýnem. Po úspěšné absolvenci nepolevila a pokračovala stejně usilovně s PADI IDC v Thajsku.

V roce 1999 otevřela jedno z prvních PADI potápěčských center v Polsku.

Již v průběhu IDC kurzu  si Joanna vytyčila svůj cíl. Byla odhodlána velmi tvrdě pracovat, postupně se vypracovat až na samotný vrchol a dosáhnout tak nejvyšší úrovně certifikace : ”PADI Course Director”.

V roce 2000 úspěšně dokončila PADI Course Director Training  na Maltě. Pracovala zde se studenty, podporovala je v jejich sebevzdělávání a motivovala je k dosažení jejich vlastních cilů a projektů.

V roce 2009 obdržela status : “Platinum PADI Course Director".

Joanna byla po mnoho let přesvědčena, že technické potápění není nic pro ni ... dokud ho nevyzkoušela!  Dnes je již trenérem i technických instruktorů. Hned jeden z prvních instruktorských studentů, který přešel z jiné organizace, byl velmi překvapen možnostmi nových PADI TEC programů, z nichž každý nabízí různorodé směry i nové příležitosti v oblasti potápěčského vzdělávání.

V současnosti je Joanna také certifikována jako PADI Tec Trimix Instructor Trainer, EFR Instructor Trainer, Gas Blender Instructor Trainer ...

Každý jeden z ponorů, přináší kromě jiného i mnoho možností k fotografování a tak není divu, že podvodní fotografie jsou další Joanninou vášní. V současné době však již na ně Joanně nezbývá času.

Právě pro nedostatek času, byla v nedávné době nucena upustit i od svého úspěšného manažerského působení ve dvou sport centrech, tak aby měla více času nejen pro své osobní zájmy- např.: tak ostře k potápění kontrastující, její další záliba -lyžování… Jak jinak, nežli na pokročilé úrovni, včetně lyžování na Firnu nebo nejstrmějších svazích... Tím nejpodstatnějším důvodem ovšem zůstává tolik potřebný, volný čas pro svou dceru.

Joannina dcera Kateřina, se stala PADI Master Scuba Diverem již ve svých 12-ti letech. Stejně jako její matka, usilovně pracuje na svém sebevzdělávání a v mezičase působí rovněž jako instruktor potápění. Kateřina je velmi vytížena, protože je současně i studentem medicíny, ale pokud přeci jen najde nějaký volný čas, s Joannou společně hledají nové cesty, výzvy i lokality.  Joanna se snaží trávit co nejvíce času se svou dcerou a tak v těch cenných chvílích, dělají to nejlepší co mohou – potápí se!