Kurzy v Kaliningradu, Rusko

Kaliningrad

Město leží při ústí řeky Pregoly do Baltského moře. S populace 420 tisíc obyvatel je to rychle se rozvíjející město, které je důležitým dopravním uzlem jak silniční, železniční tak námořní dopravy. Je zde i velký říční přístav. Kaliningrad je centrum strojírenského, metalurgického, polygrafického a rybářského průmyslu.

Zde je několik příkladů z mnoha muzeí Kaliningradu: Muzeum Immanuela Kanta na ostrově Kneiphof, Muzeum historie a umění, které má stálou expozici Pruských archeologických nálezů, a Kaliningradské muzeum jantaru, které se nachází ve věži Dohna blízko brány Rossgarten. Město má také uměleckou galerii s osmi výstavními sály.

Muzeum světových oceánů se nachází v bývalém výzkumném plavidlu Wityaz na břehu řeky Pregel. V muzeu je k vidění nejmodernější technologie podmořského výzkumu a také ukazuje rozmanitost rostlin a živočichů světových oceánů. V ponorce třídy Foxtrot, hned vedle muzea, můžete navštívit výstavu o ruské námořní flotily. Za vidění také stojí bývalé burzy, kostely a městské brány. V protisměru hodinových ručiček to jsou: Sackheimská brána, Královská brána , brána Rossgarten , Železniční brána, Braniborská brána a Friedlandská brána. Kromě již zmíněné věže Dohna, kde se nachází Muzeum jantaru, tu zůstává Wrangerská věž jako připomínka bývalých hradeb.

Předválečné centrum města (Altstadt a Kneiphof) se v současné době skládá z parků, široké třídy, náměstí na místě bývalého hradu Königsberg a dvou objektů: Domu Sovětů, zhruba na místě bývalého hradu, a znovu postavená katedrála na ostrově Kneiphof (nyní Kantův ostrov. Hrob Immanuela Kanta se nachází vedle katedrály. Nové centrum města je soustředěno kolem Vítězného náměstí. Katedrála Krista Spasitele, vysvěcená v roce 2005, se nachází na tomto náměstí.

Teploty vzduchu v srpnu: 22 až 18 °C (den / noc)

Kurz bude probíhat v potápěčském centru u jezera Yantarnoe. Yantarnoe je proslaveno skutečností, že se zde nachází 90% světových zásob jantaru.

Teorie

Výuka teorie probíhá v učebně potápěčského centra Yantarnij. Učebna má kapacitu 12 – 14 studentů, je klimatizována a bude Vám k dispozici během celého kurzu, takže si nemusíte donášet učebnice a ostatní materiál každý den. Jedná se o pohodlné místo pro přednášky, briefingy a debriefingy.

Ponory v kontrolovaném prostředí

Během IDC budou všechny ponory v kontrolovaném prostředí probíhat v krytém bazénu v areálu sportovního komplexu v Kaliningradu. Bazén je vyhříván na 26 — 27 °C. V případě potřeby lze ponory také provést na speciálně připravené lokalitě na jezeře Yantarnoe. Tréninková lokalita je 3 x 3m velká a 2,5 m hluboká s dobrou viditelností. Lokalita je vhodná pro trénink vyvažování.

Ponory na otevřené vodě

Během IDC probíhají všechny ponory na volné vodě v jezeře Yantarnoe. Viditelnost je v létě obvykle 4-5 metrů nad termoklínou a 8-10 metrů pod termoklínou. Termoklína je obvykle v 10 metrech.

Instruktorské zkoušky IE

Zkoušky trvají obvykle 2 dny v Kaliningradu. Pro více informací navštivte naše webové stránky, sekci instruktorské zkoušky.

Hotel «Becker»

Hotel «Becker» se nachází v historickém centru města. Na jedné straně sousedí s chrámem,na straně druhé s parkem se 120 letou historií. Je pojmenovaný po Maurici Beckerovi, zakladateli hotelu. Hotel nabízí nádherný výhled na pobřeží Baltského moře.

Hotel Anna

Hotel Anna se nachází 150 metrů od moře . V tomto malebném místě je muzejní komplex Jantarový hrad, který zahrnuje i muzeum ruské pověry.

Hotel «Akvatoria»

Hotel «Akvatoria» se nachází v blízkosti krásného jezera u pobřeží Baltského moře (5 minut chůze) a je situován 27 metrů nad hladinou moře, a tak se pyšní nádherným výhledem. Hotel Aquatoria oplývá vším, co je nezbytné pro pohodlný odpočinek.