Joanna Kannenberg — PADI Course Director

Joanna Kannenberg urodziła się w Katowicach, w Polsce. Mówi płynnie po polsku, rosyjsku, niemiecku i angielsku, co daje jej możliwość komunikacji z ludźmi z różnych części świata. Joanna kocha podróżować, zwiedzać inne kraje a także spotykać nowych ludzi i poznawać inne kultury.

Jest zabawnym gawędziarzem, który chętnie dzieli się z innymi opowieściami o tym co widziała i przeżyła. Obecnie znana jako osoba o wysokich kwalifikacjach nurkowych, jednak wciąż pamięta czasy, kiedy musiała udowadniać, że miejsce kobiet jest nie tylko w kuchni.

Joanna prowadzi szkolenia instruktorskie w Polsce, Egipcie i Rosji.

Pierwszy raz zanurkowała w 1983 roku, w jeziorze w okolicy Gliwic. Od tamtej pory nurkowanie stało się ważną częścią jej życia. W tamtym okresie nurkowanie nie było tak rozwinięte jak dzisiaj i jedyną możliwością aby nurkować było ratownictwo, z turystyką nie było wiele lepiej. Joanna nurkowała w Polsce ale to nie wystarczało tak aktywnej osobie. Mając 18 lat została przewodnikiem turystycznym i turystom z Ameryki i Jugosławii pokazywała Polskę a dla polskich turystów organizowała wyprawy do Azji, dzięki czemu miała okazję tam ponurkować.

Swój kurs instruktorski odbyła w 1997 roku w Phuket w Tajlandii. Uwielbia ciągle się uczyć nowych rzeczy. Po tym jak ukończyła studia na Deutsche Sporthochschule (AWF) w Kolonii, zdecydowała sie kontynuować edukację i wybrała IDC PADI w Tajlandii.

W 1999 otworzyła pierwsze centrum nurkowe PADI w Polsce.

Już w czasie IDC postawiła sobie za cel dotarcie na sam szczyt i z determinacją dążyła do zostania PADI Course Director. W 2000 ukończyła kurs PADI Course Director na Malcie.

Jej kursanci motywowali ją jeszcze bardziej do rozwoju i stawiania sobie nowych celów.

W roku 2009 uzyskała status "Platinum Course Director PADI“.

Joanna posiada też wiele innych profesjonalnych certyfikatów: PADI Tec Trimix Instructor Trainer, EFR Instructor Trainer, Gas Blender Instructor Trainer…

Przez wiele lat Joanna mówiła, że nurkowanie technicznie jej nie interesuje, dopóki nie spróbowała! Dzisiaj szkoli również instruktorów nurkowania technicznego.Pierwsi z nich pochodzili z innych organizacji i byli zaskoczeni nowymi technicznymi kursami PADI oraz możliwościami rozwoju i różnorodnością szkoleń.

Fotografia podwodna jest jedną z pasji Joanny. Każde nurkowanie jest pełne wspaniałych ujęć – jednak w większości muszą one zostać zarejestrowane w pamięci – z braku czasu na robienie zdjęć.

Niedawno zrezygnowała z prowadzenia (z powodzeniem) dwóch kręgielni aby mieć więcej czasu dla córki i swoich pasji.

Córka Joanny — Katharina już w wieku 12 lat została PADI Master Scuba Diver. Teraz jest również instruktorem nurkowania. Studiuje medycynę i gdy tylko ma wolną chwilę cieszy się na kolejne podróże i nurkowanie. Joanna stara się spędzać z córką jak najwięcej czasu. Wspólnie wyjeżdżają na wakacje i robią to co lubią najbardziej – nurkują!

Drugim, pod każdym względem różniącym się od nurkowania, hobby Joanny jest narciarstwo... ale i tu, tak jak i w nurkowaniu Joanna lubi wyzwania i wybiera najbardziej strome zjazdy.